Tiyatrodan önce ben ne yapıyordum?

"Düşünüyorum, bir şey bulamıyorum"

Atölyelerimiz

Yetişkin Tiyatro Atölyesi

Bir oyun sahnelemek bizce dünyanın en güzel uğraşı. Önce bedenini, nefesini, sesini keşfet. Sonra çevreni, arkadaşlarını dünyayı gözlemle..

Yetişkin Tiyatro Atölyesi

Bir oyun sahnelemek bizce dünyanın en güzel uğraşı. Önce bedenini, nefesini, sesini keşfet. Sonra çevreni, arkadaşlarını dünyayı gözlemle. Bir ekip ol, ekip arkadaşlarınla doğaçlamalar yap oyunlar oyna ve bir oyun seç. Provalara başla, ezber yap, mizansen çalış, dekor çak, kostüm tasarla ve sahneye çık!

Sonra... Sonrası alkış kıyamet...

Tarifsiz bir deneyim... Ve bir daha asla eskisi gibi olmayacak bir yaşam. Gelin birlikte deneyimleyelim.

Yer: Podyum Sanat Mahal Asmakat Atölyeleri,

Görükle 8 Milimetre Sanat Galerisi

1.500 ₺

Diksiyon Eğitimi Atölyesi

Bir duyguyu, düşünceyi, karşımızdakine en doğru şekilde iletebilme becerisine sahip olmak için; doğru nefese, güçlü sese, anlamlı vurguya..

Diksiyon Eğitimi Atölyesi

Bir duyguyu, düşünceyi, karşımızdakine en doğru şekilde iletebilme becerisine sahip olmak için; doğru nefese, güçlü sese, anlamlı vurguya, güzel tonlamaya, optimal tartıma, düzgün telaffuz edilen harflere, anlaşılabilir bir Türkçe ‘ye ve dil bilgisine ihtiyacımız var. Bunların hepsi için diksiyon eğitimlerimiz başlıyor. Gelin beraber derdimizi doğru anlatalım, anlaşalım.

Yer: Podyum Sanat Mahal Asmakat Atölyeleri,

Görükle 8 Milimetre Sanat Galerisi

1.500 ₺

Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Ne hikayeler yaşanıyor çevremizde, yanımızda, sağımızda, solumuzda, geçmişimizde, işimizde, komşumuzda, sokakta, caddede, içimizde..

Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Ne hikayeler yaşanıyor çevremizde, yanımızda, sağımızda, solumuzda, geçmişimizde, işimizde, komşumuzda, sokakta, caddede, içimizde, kafamızda. Bakmayı bilip görebiliyorsak, gözlem becerimiz varsa, kurgulamaktan keyif alıyorsak yaratıcı birer yazar adayıyız aslında. Gelin bu hikayeleri nasıl bir matematikle kâğıda dökebileceğimize bakalım, gelin bu hikayeleri nasıl anlatacağımıza çalışalım, diyalog yazalım, karakter yaratalım. Bir kitapta yayınlansın, sahnede canlansın, ekranda izlensin. Hikayelerimizi kendimize saklamayalım...

Yer: Podyum Sanat Mahal Asmakat Atölyeleri

1.500 ₺

Yaratıcı Drama Çocuk Atölyesi

Bu dünya kocaman bir oyun bahçesi, bu bahçenin hakkını vermek için doyasıya oynamak lazım. Köşede sinip kalmamak, oynayanlara uzaktan..

Yaratıcı Drama Çocuk Atölyesi

Bu dünya kocaman bir oyun bahçesi, bu bahçenin hakkını vermek için doyasıya oynamak lazım. Köşede sinip kalmamak, oynayanlara uzaktan bakmamak için, içimizden geçeni özgürce ifade edebilmek, duygularımızı bastırmamak için, başkasının düşüncelerini de anlayabilmek, haksızlık yapmamak için, ayağımıza takılan taşın ne söylediğini anlamak, çiçekteki güzelliği görebilmek için taşı, çiçeği, çimeni, dikeni içimizdeki cevherle birleştirip yeni ve bize özgü güzellikler yaratabilmek için hep beraber yaratıcı drama diyoruz.

Yer: Podyum Sanat Mahal Asmakat Atölyeleri

1.500 ₺

Tiyatrodan önce ben ne yapıyordum?

0:00
0:00

Oyunlarımız

Bir Tiyatro Seçin

Ağustos Böceği ile Karınca

Çocuk Oyunu, Yaş Sınırı: 3 Yaş ve Üzeri, 40 dakika

Ağustos Böceği, Karınca'nın topladığı yiyecekleri düşünmeden yiyince ikisi de aç kalırlar. Üstelik ormanlarında kıtlık vardır ve yiyecek hiçbir şey kalmamıştır. Yemek bulmak için çıktıkları yolculukta birbirlerine çok şey öğretirler. Artık ikisi de eskiden olduğu kişiler değildirler.

Podyum Sanat Mahal

25 Şubat Pazar

Ganço ile Deede

Ana teması, her çocuk aynı değildir, herkes her konuda başarılı olamayabilir ama herkesin başarılı olduğu bir alan mutlaka vardır, yeter ki aramaktan vazgeçmesin ve kendine güvensin olan oyunun konusu ise şöyledir..

Çocuk Oyunu, Yaş Sınırı: 3 Yaş ve Üzeri

15 Ekim Pazar Podyum Sanat Mahal

Sizden Gelenler

Blog Yazıları

Yaratıcı Drama, Klasik Eğitim Sistemine Karşı!

Yaratıcı Drama ile Kurumsal Eğitimler

Uluslararası Tiyatro Enstitüsü Dünya Tiyatro Günü Bildirisi

Mavi Balon Renkleri

Merhaba

Çocuğumun kendini daha iyi ifade edebilmesi için ne yapabilirim? Bizim oğlan pek yetenekli, doğru yere yönlendirmek istiyoruz, nereye başvuralım? Kişisel gelişimim için neler yapabilirim? Bankacı oldum ama tiyatro içimde kaldı, yardımcı olabilir misiniz? Konservatuar sınavlarına hazırlanıyorum, nereden destek alabilirim? Hafta sonu kızımla tiyatro izlemek istiyorum, nerede izleyebilirim?


Bursa’da 21 yıldır bu soruların cevabının “Mavi Balon” olmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Çünkü biz: 21 yıldır tiyatronun iyileştirici gücüne inanıyor ve tüm eğitimlerimizi bu inançla vermeye özen gösteriyoruz. 1997 yılında çıktığımız bu yolculuğumuzda yaratıcı dramayı bir eğitim modeli olarak belirleyip; resim, müzik, dans, tiyatro ve hatta davranış eğitimlerimizi yaratıcı drama temelli oluşturuyoruz.