Tiyatrodan önce ben ne yapıyordum?

"Düşünüyorum, bir şey bulamıyorum"

Atölyelerimiz

Yetişkin Tiyatro Atölyesi

Bir oyun sahnelemek bizce dünyanın en güzel uğraşı. Önce bedenini, nefesini, sesini keşfet. Sonra çevreni, arkadaşlarını dünyayı gözlemle..

Yetişkin Tiyatro Atölyesi

Bir oyun sahnelemek bizce dünyanın en güzel uğraşı. Önce bedenini, nefesini, sesini keşfet. Sonra çevreni, arkadaşlarını dünyayı gözlemle. Bir ekip ol, ekip arkadaşlarınla doğaçlamalar yap oyunlar oyna ve bir oyun seç. Provalara başla, ezber yap, mizansen çalış, dekor çak, kostüm tasarla ve sahneye çık!

Sonra... Sonrası alkış kıyamet...

Tarifsiz bir deneyim... Ve bir daha asla eskisi gibi olmayacak bir yaşam. Gelin birlikte deneyimleyelim.

Yer: Podyum Sanat Mahal Asmakat Atölyeleri,

Görükle 8 Milimetre Sanat Galerisi

3.200 ₺

Diksiyon Eğitimi Atölyesi

Bir duyguyu, düşünceyi, karşımızdakine en doğru şekilde iletebilme becerisine sahip olmak için; doğru nefese, güçlü sese, anlamlı vurguya..

Diksiyon Eğitimi Atölyesi

Bir duyguyu, düşünceyi, karşımızdakine en doğru şekilde iletebilme becerisine sahip olmak için; doğru nefese, güçlü sese, anlamlı vurguya, güzel tonlamaya, optimal tartıma, düzgün telaffuz edilen harflere, anlaşılabilir bir Türkçe ‘ye ve dil bilgisine ihtiyacımız var. Bunların hepsi için diksiyon eğitimlerimiz başlıyor. Gelin beraber derdimizi doğru anlatalım, anlaşalım.

Yer: Podyum Sanat Mahal Asmakat Atölyeleri,

Görükle 8 Milimetre Sanat Galerisi

3.500 ₺

Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Ne hikayeler yaşanıyor çevremizde, yanımızda, sağımızda, solumuzda, geçmişimizde, işimizde, komşumuzda, sokakta, caddede, içimizde..

Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Ne hikayeler yaşanıyor çevremizde, yanımızda, sağımızda, solumuzda, geçmişimizde, işimizde, komşumuzda, sokakta, caddede, içimizde, kafamızda. Bakmayı bilip görebiliyorsak, gözlem becerimiz varsa, kurgulamaktan keyif alıyorsak yaratıcı birer yazar adayıyız aslında. Gelin bu hikayeleri nasıl bir matematikle kâğıda dökebileceğimize bakalım, gelin bu hikayeleri nasıl anlatacağımıza çalışalım, diyalog yazalım, karakter yaratalım. Bir kitapta yayınlansın, sahnede canlansın, ekranda izlensin. Hikayelerimizi kendimize saklamayalım...

Yer: Podyum Sanat Mahal Asmakat Atölyeleri

3.500 ₺

Yaratıcı Drama Çocuk Atölyesi

Bu dünya kocaman bir oyun bahçesi, bu bahçenin hakkını vermek için doyasıya oynamak lazım. Köşede sinip kalmamak, oynayanlara uzaktan..

Yaratıcı Drama Çocuk Atölyesi

Bu dünya kocaman bir oyun bahçesi, bu bahçenin hakkını vermek için doyasıya oynamak lazım. Köşede sinip kalmamak, oynayanlara uzaktan bakmamak için, içimizden geçeni özgürce ifade edebilmek, duygularımızı bastırmamak için, başkasının düşüncelerini de anlayabilmek, haksızlık yapmamak için, ayağımıza takılan taşın ne söylediğini anlamak, çiçekteki güzelliği görebilmek için taşı, çiçeği, çimeni, dikeni içimizdeki cevherle birleştirip yeni ve bize özgü güzellikler yaratabilmek için hep beraber yaratıcı drama diyoruz.

Yer: Podyum Sanat Mahal Asmakat Atölyeleri

2.000 ₺

Ekim'den sonra 2600₺ olarak devam edecektir

Tiyatrodan önce ben ne yapıyordum?

0:00
0:00

Oyunlarımız

Bir Tiyatro Seçin

İd Ego ve Süper Kahraman

Tek kişilik oyun İd-Ego ve Süper Kahraman’da yazar, kadın gözüyle erkeklerin dünyasına bakıyor. Erkek gerçekten rahat, egemen ve özgür müdür, yoksa köşeli, zorba ve çıkışı olmayan bir dünyaya mı hapsolmuştur? Erkek olmak bir üstünlük müdür? Oyunun kahramanı Emre, az homofobik, epey maço, biraz aktör, biraz soytarı, çokça şişirilmiş bir erkeklik yalanı ile çağımızın süper kahramanı mıdır…


Tarih: 18 Mayıs 2024 Cumartesi

Yaş Sınırı: 16+

Süre: 70 Dakika

Tür: Komedi

Yer: Kocaeli - Süleyman Demirel KM Oda Tiyatrosu

Yahyakaptan Mahallesi Akasyalar Caddesi İzmit

Ağustos Böceği ile Karınca

Ağustos Böceği ile Karınca'nın bilindik hikayesinin bilinmedik yorumunu izleyecek çocuklar. Ağustos Böceği ile Karınca ormanda yaşayan iki arkadaştırlar fakat ortaya çıkan kıtlık ve Ağustos Böceği'nin oburluğu sebebiyle evlerini terk etmek zorunda kalırlar ve yeni bir yuva bulmak için bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculuk ikisine de çok şeyler öğretecektir. İkisi de birbirlerinin farklılıklarını ve bu farklılıklarla güzel olduklarını fark ederler.


Tarih: 19 Mayıs 2024 Pazar

Yaş Sınırı: 4+

Süre: 40 Dakika

Tür: Çocuk Oyunu

Yer: Bursa - Podyum Sanat Mahal

Cumhuriyet, Nilüfer Hatun Cd. No:114 Nilüfer/Bursa

Sizden Gelenler

Blog Yazıları

Yaratıcı Drama, Klasik Eğitim Sistemine Karşı!

Yaratıcı Drama ile Kurumsal Eğitimler

Uluslararası Tiyatro Enstitüsü Dünya Tiyatro Günü Bildirisi

Mavi Balon Renkleri

Merhaba

Çocuğumun kendini daha iyi ifade edebilmesi için ne yapabilirim? Bizim oğlan pek yetenekli, doğru yere yönlendirmek istiyoruz, nereye başvuralım? Kişisel gelişimim için neler yapabilirim? Bankacı oldum ama tiyatro içimde kaldı, yardımcı olabilir misiniz? Konservatuar sınavlarına hazırlanıyorum, nereden destek alabilirim? Hafta sonu kızımla tiyatro izlemek istiyorum, nerede izleyebilirim?


Bursa’da 21 yıldır bu soruların cevabının “Mavi Balon” olmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Çünkü biz: 21 yıldır tiyatronun iyileştirici gücüne inanıyor ve tüm eğitimlerimizi bu inançla vermeye özen gösteriyoruz. 1997 yılında çıktığımız bu yolculuğumuzda yaratıcı dramayı bir eğitim modeli olarak belirleyip; resim, müzik, dans, tiyatro ve hatta davranış eğitimlerimizi yaratıcı drama temelli oluşturuyoruz.